Kvalitní výrobky z plastu, hliníku a dřeva

+420 775 600 392

Parapety

Parapety

Vnitřní i vnější okenní parapety se vyznačují vysokou tvarovou stálostí a vysokou odolností proti vlhkosti, UV záření a teplotním změnám. Parapety mají několik druhů dekorací a jsou stylově vyprofilované.

Vnitřní komůrkové parapetyParapety

Tyto parapety jsou vyrobeny z vytlačovaných PVC komůrkových profilů, které jsou polepeny fóliemi. Fólie jsou odolné proti působení slunečních paprsků. Vyrábějí se v pěti barevných provedeních (bílá, mramor, buk, zlatý dub a mahagon). Jednotlivé komůrky mají šikmé stěny zaručující větší tvarovou stálost. Vzhledem k úpravě spodní plochy drážkami se velmi dobře osazují pomocí lepících hmot. Vyrábějí se v šířkách od 150 mm (150, 200, 250, 300, 350, 400, 500 a 600 mm). Jakýkoliv jiný rozměr na šířku i délku však na míru uřízneme. Maximální délka je 6 m. Boční řezy jsou kryté plastovou koncovkou v barvě parapetu (bílá, buk, zlatý dub, mahagon).

 

Dřevotřískové parapety

Dřevotřískové parapety jsou určeny pro využití ve vnitřních prostorách. Vyznačují se těmito vlastnostmi - snadná údržba, zdravotní nezávadnost, stálobarevnost, teplotní stabilita, odolnost proti oděru a běžným domácím chemikáliím, jednoduchá montáž.

Jsou vyrobeny z vlhkuvzdorné dřevotřísky (V100). Horní krycí vrstva je potažena HPL laminátem o síle 0,8 mm a spodní vrstva je opatřena protitahovou fólií, která zabezpečuje ochranu před deformačními vlivy. Veškeré řezné hrany musí být chráněny před vlhkostí. K tomu používáme jak boční PVC krytky, tak i hranovací pásky či silikonové tmely pro utěsnění spár.

Parapety jsou dodávány v široké paletě dezénů (bílá, mramor šedý, afromosia, dub, dub světlý, buk, dub tmavý, mahagon, třešeň, zlatý dub, olše, šedá) v těchto rozměrech (délka max. 4100 mm, šířka 150 - 600 mm).

 

Vnější hliníkové parapety Soft Line

Vnější hliníkové parapety Soft Line jsou vyrobeny z protlačovaného hliníku a mají moderní zaoblený tvar ve stylu „Soft Line“. Při volbě úpravy povrchu se nabízí možnost mezi eloxem (tmavý bronz, stříbrný, zlatý, černý) a standartními odstíny RAL (9016, 8017, 8019). Ostatní RAL jsou na objednávku (do 75 m příplatek 25%, nad 75 m 15%). Parapety jsou ukončeny krytkami v barvě parapetu. Krytky zabraňují vzlínání vody do venkovních špalet a vyrovnávají dilataci hliníku díky tvarovému provedení koncovky.

 Parapety

Vnější hliníkové parapety

Dále nabízíme vnější hliníkové parapety klasického tvaru v bílé (RAL 9016) a hnědé barvě (RAL 8019). Parapety dodáváme v šířkách od 100 do 350 mm. Tloušťka parapetů je 1,2 a 0,8 mm. Nabídku těchto parapetů doplňují koncovky v barvě parapetu a vruty včetně krytek taktéž v odpovídajících barvách.